Přerov
SOUKROMÝ ARCHÍV JIŘÍHO ROSMUSE
KALENDÁŘÍKY
Vážení návštěvníci těchto stránek, vítejte v sekci KALENDÁŘÍKY.

Tato sekce obsahuje kartičkové kapesní kalendáříky jakkoli spjaté s Přerovem. Najdete zde kalendáříky vydané městem Přerovem, kalendáříky podniků, soukromých podnikatelů, spolků, sdružení, skupin, ale i kalendáříky sběratelů, kteří je vydávali a vydávají dodnes jen tak pro radost.

Kartičkové kalendáříky, jak je známe dnes se poprvé objevily po vzniku Československého státu v roce 1918. Začátkem roku je přinášeli do domácností pošťáci, kominíci, pojišťováci nebo baráčníci. Dnes jsou používány tyto kartičky také jako vizitky soukromých firem nebo jako reklamní materiál velkých podniků. Kromě reklamních sloganů a barevných obrázků na nich vždy nalezneme přehledné kalendárium.

Pokud by někdo vlastnil jakékoli kalendáříky, které mu doma bez užitku leží v šuplíku a byl by ochoten se jich vzdát, prosím ozvěte se mi! Jestli sem zabrouzdá nějaký sběratel a měl by zájem o výměnu, nechť se klidně ozve… (na výměnu jich mám opravdu mnoho).

Zároveň bych chtěl touto cestou poděkovat všem, kteří mi kalendáříky věnovali a pomohli tak rozšířit sbírku na tomto webu.
obrazek TOPlist
Zapomenutý Přerov na facebooku

návštěvnost od 26.2.2012

Copyright © 2002 rosmus.cz